Cardinal Components CPPLC5L-A7BR-100.0TS
CPPLC5L-A7BR-100.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC5L-A7BR-100.0TS
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC5L-A7BR-100.0TS.pdf
Availability of CPPLC5L-A7BR-100.0TS
QUANTITY
CPPLC5L-A7BR-100.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC5L-A7BR-100.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC5L-A7BR-100.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC5L-A7BR-100.0TS
Related LinksCPPLC5L-A7, CPPLC5L-A7BR-100.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC5L-A7BR-100.0TS Details Description
Related parts for CPPLC5L-A7BR-100.0TS
CONN FPC 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 53UH 1.87A 130 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 50.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 30V datasheet.pdf