Cardinal Components CPPLC7-A7BR-49.152PD
CPPLC7-A7BR-49.152PD picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7-A7BR-49.152PD
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7-A7BR-49.152PD.pdf
Availability of CPPLC7-A7BR-49.152PD
QUANTITY
CPPLC7-A7BR-49.152PD Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7-A7BR-49.152PD
Internal Part NumberEIS-CPPLC7-A7BR-49.152PD
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7-A7BR-49.152PD
Related LinksCPPLC7-A7B, CPPLC7-A7BR-49.152PD Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7-A7BR-49.152PD Details Description
Related parts for CPPLC7-A7BR-49.152PD
CONN MINI-D 68POS R/A RECPT datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 11A QC TERM datasheet.pdf
FUSE 250A 1250V 1BKN/80 AR CU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 14HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
1.25MM M HSG 34POS datasheet.pdf