Xilinx XCV300EFG256-6I
XCV300EFG256-6I picture photo
Mfg. Part Number
XCV300EFG256-6I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Datasheet Download
XCV300EFG256-6I.pdf
Availability of XCV300EFG256-6I
QUANTITY
XCV300EFG256-6I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV300EFG256-6I
Internal Part NumberEIS-XCV300EFG256-6I
Delivery TimeIn stock, ship XCV300EFG256-6IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsField Programmable Gate Arrays
SeriesXCV300EF
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV300EFG256-6I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV300EFG256-6I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV300E, XCV300EFG256-6I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV300EFG256-6I Details Description
Related parts for XCV300EFG256-6I
CONN HEADER LOPROFILE 30POS .100 datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 5% 500V 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 310MA 530 MOHM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf