Cardinal Components CPPLC7L-A7BR-16.0TS
CPPLC7L-A7BR-16.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7L-A7BR-16.0TS
Brief Description
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7L-A7BR-16.0TS.pdf
Availability of CPPLC7L-A7BR-16.0TS
QUANTITY
CPPLC7L-A7BR-16.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7L-A7BR-16.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7L-A7BR-16.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7L-A7BR-16.0TS
Related LinksCPPLC7L-A, CPPLC7L-A7BR-16.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7L-A7BR-16.0TS Details Description
Related parts for CPPLC7L-A7BR-16.0TS
FITTING RA FOR RACEWAY3 GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 700MA 260 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 110 OHM 10SIP datasheet.pdf
UNI-FLEX MNT 10" RISE-KNOB & SET datasheet.pdf
HOOK PERMA-SEAL (SC-211-10) datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 12" 5A FIN datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
MOTOR DRIVER 36QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.00 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf
26500 15C 15#20 PIN RECP datasheet.pdf
100UF 450V 22X35MM 85C 5000H datasheet.pdf