Amphenol Aerospace Operations TV06DT-19-18BD
TV06DT-19-18BD picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-19-18BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C MIXED(TWIN) SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DT-19-18BD.pdf
Availability of TV06DT-19-18BD
QUANTITY
TV06DT-19-18BD Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-19-18BD
Internal Part NumberEIS-TV06DT-19-18BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-19-18BD
Related LinksTV06DT-, TV06DT-19-18BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-19-18BD Details Description
Related parts for TV06DT-19-18BD
CONN HEADER RTANG .100 5POS TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ 14SO datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CTRLR/MONTR 24TQFN datasheet.pdf
USB CONTROLSTICK EVAL TOOL datasheet.pdf
SWITC STRGHT LVR SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
SIL MALE VERT SHROUDED HEADER datasheet.pdf
38U COMBI RAILS RACK MOUNTING datasheet.pdf
CAP ALUM 9800UF 100V SCREW datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf