Cardinal Components CPPLC7L-B6-50.0TS
CPPLC7L-B6-50.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7L-B6-50.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7L-B6-50.0TS.pdf
Availability of CPPLC7L-B6-50.0TS
QUANTITY
CPPLC7L-B6-50.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7L-B6-50.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7L-B6-50.0TS
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7L-B6-50.0TS
Related LinksCPPLC7L-, CPPLC7L-B6-50.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7L-B6-50.0TS Details Description
Related parts for CPPLC7L-B6-50.0TS
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
SSD 256GB SCSI datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W T18 datasheet.pdf