Cardinal Components CPPLC7LZ-BP-73.75TS
CPPLC7LZ-BP-73.75TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7LZ-BP-73.75TS
Brief Description
OSC XO 73.75MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7LZ-BP-73.75TS.pdf
Availability of CPPLC7LZ-BP-73.75TS
QUANTITY
CPPLC7LZ-BP-73.75TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7LZ-BP-73.75TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7LZ-BP-73.75TS
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency73.75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7LZ-BP-73.75TS
Related LinksCPPLC7LZ-, CPPLC7LZ-BP-73.75TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7LZ-BP-73.75TS Details Description
Related parts for CPPLC7LZ-BP-73.75TS
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M12 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC 1.5KE datasheet.pdf
POT 25K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 107 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf