Cardinal Components CPPLT7-A7BP-3.2TS
CPPLT7-A7BP-3.2TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLT7-A7BP-3.2TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 3.20MHZ TTL SMD
Datasheet Download
CPPLT7-A7BP-3.2TS.pdf
Availability of CPPLT7-A7BP-3.2TS
QUANTITY
CPPLT7-A7BP-3.2TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLT7-A7BP-3.2TS
Internal Part NumberEIS-CPPLT7-A7BP-3.2TS
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency3.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLT7-A7BP-3.2TS
Related LinksCPPLT7-A, CPPLT7-A7BP-3.2TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLT7-A7BP-3.2TS Details Description
Related parts for CPPLT7-A7BP-3.2TS
DIP CABLE - HDP40S/AE40G/HDP40S datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP4 datasheet.pdf
MOTOR BLDC GEAR IC KEY 30W 24V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 6.6A 25 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK FOR 45MM BGA datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf