Vishay/Dale TNPU06031K60AZEN00
TNPU06031K60AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06031K60AZEN00
Brief Description
RES SMD 1.6KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06031K60AZEN00.pdf
Availability of TNPU06031K60AZEN00
QUANTITY
TNPU06031K60AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06031K60AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06031K60AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06031K60AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU06031K60AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06031K60AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06031K60AZEN00
DIODE ARRAY GP 200V 15A SOT93 datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-SON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 420V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf