Bourns Inc. CR0201-FW-3601GLF
CR0201-FW-3601GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0201-FW-3601GLF
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CR0201-FW-3601GLF.pdf
Availability of CR0201-FW-3601GLF
QUANTITY
CR0201-FW-3601GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0201-FW-3601GLF
Internal Part NumberEIS-CR0201-FW-3601GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0201-FW-3601GLF
Related LinksCR0201-F, CR0201-FW-3601GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0201-FW-3601GLF Details Description
Related parts for CR0201-FW-3601GLF
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN MINI SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 20% 0603 datasheet.pdf