Bourns Inc. CR0201-JW-106GLF
CR0201-JW-106GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0201-JW-106GLF
Brief Description
RES SMD 10M OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
CR0201-JW-106GLF.pdf
Availability of CR0201-JW-106GLF
QUANTITY
CR0201-JW-106GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0201-JW-106GLF
Internal Part NumberEIS-CR0201-JW-106GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0201-JW-106GLF
Related LinksCR0201-J, CR0201-JW-106GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0201-JW-106GLF Details Description
Related parts for CR0201-JW-106GLF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10KOHM RADIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 75KSPS 24DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf