Bourns Inc. CR0402-FX-30R9GLF
CR0402-FX-30R9GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-30R9GLF
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-30R9GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-30R9GLF
QUANTITY
CR0402-FX-30R9GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-30R9GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-30R9GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-30R9GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-30R9GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-30R9GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-30R9GLF
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
250 8P PLUG HSG (MK-II) datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP POLY 150UF 20% 20V T/H datasheet.pdf