Bourns Inc. CR0402-FX-3481GLF
CR0402-FX-3481GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-3481GLF
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-3481GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-3481GLF
QUANTITY
CR0402-FX-3481GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-3481GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-3481GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-3481GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-3481GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-3481GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-3481GLF
RES 4.3K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN PIN SPRING-LOAD .335 20GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 19 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf