Bourns Inc. CR0402-FX-6341GLF
CR0402-FX-6341GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-6341GLF
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-6341GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-6341GLF
QUANTITY
CR0402-FX-6341GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-6341GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-6341GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-6341GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-6341GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-6341GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-6341GLF
IC REG LDO 3.3V 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
BIT TORX T15 2.56" datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485 PROG 28WSOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 23POS datasheet.pdf
RING/HI-TEMP/VERSAKRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 100V DO4 datasheet.pdf