Murata Electronics North America GRM31A7U3D680JW31D
GRM31A7U3D680JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3D680JW31D
Brief Description
CAP CER 68PF 2KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3D680JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3D680JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3D680JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3D680JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3D680JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3D680JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3D680JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3D680JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3D680JW31D
IDC CABLE - MSR60K/MC60G/MCF60K datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
SMD OFFLINE TRANSFORMER WE-UNIT datasheet.pdf
IR FILLER PLUG INS 16 BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf