Bourns Inc. CR0402-FX-6810GLF
CR0402-FX-6810GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-6810GLF
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-6810GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-6810GLF
QUANTITY
CR0402-FX-6810GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-6810GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-6810GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-6810GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-6810GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-6810GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-6810GLF
MODULE SDRAM 133 128MB 144SODIMM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN HOOD D-SUB 15POS PLASTIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Flash) Camera Flash 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 2 RELAY 24VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT OMNIDIR WIDE 6DBI N MALE datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf