Bourns Inc. CR0402-JW-430GLF
CR0402-JW-430GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-430GLF
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-430GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-430GLF
QUANTITY
CR0402-JW-430GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-430GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-430GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-430GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-430GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-430GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-430GLF
RES SMD 24.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 90MA 13 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 900W datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 67.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.3A 300 MOHM TH datasheet.pdf