Bourns Inc. CR0402-JW-621GLF
CR0402-JW-621GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-621GLF
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-621GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-621GLF
QUANTITY
CR0402-JW-621GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-621GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-621GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-621GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-621GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-621GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-621GLF
IC 2-BIT BUS SW 2-PORT 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.25A CST3C datasheet.pdf