Bourns Inc. CR0402-JW-821GLF
CR0402-JW-821GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-821GLF
Brief Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-821GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-821GLF
QUANTITY
CR0402-JW-821GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-821GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-821GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-821GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-821GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-821GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-821GLF
MULTI-PAIR 2COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 1.5MM VERT SMD datasheet.pdf
ARRAY MALE 296POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
MODULE VF CHAR 2X16 5.34MM datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 105NS 56TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf