Bourns Inc. CR0603-FX-1132ELF
CR0603-FX-1132ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1132ELF
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1132ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1132ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1132ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1132ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1132ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1132ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1132ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1132ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1132ELF
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A SMB datasheet.pdf
SENS PROX M12 8MM PNP-NC UNSHLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN TRS PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 500MA TO92-3 datasheet.pdf
MINIFITJR VERT HDR WPEGS 8CKT GL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf