Bourns Inc. CR0603-FX-1214ELF
CR0603-FX-1214ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1214ELF
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1214ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1214ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1214ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1214ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1214ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1214ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1214ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1214ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1214ELF
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DOUBLE COAT TAPE 2" SQ 100/PACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP datasheet.pdf
100UF 200V 16X25 datasheet.pdf