Bourns Inc. CR0603-FX-1300ELF
CR0603-FX-1300ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1300ELF
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1300ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1300ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1300ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1300ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1300ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package1
SeriesCR0603
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1300ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1300ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1300ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1300ELF
JUMPER-H1503TR/A2015S/H1501TR 8" datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 28A D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 395MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf