Bourns Inc. CR0603-FX-1331ELF
CR0603-FX-1331ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1331ELF
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1331ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1331ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1331ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1331ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1331ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1331ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1331ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1331ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1331ELF
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 301 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 310MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 200POS .050 SMD datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT PLUG datasheet.pdf
26500 12C 12#12 P BY PLUG WC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.47UF 450V 10% RADIAL datasheet.pdf