Bourns Inc. CR0603-FX-1333ELF
CR0603-FX-1333ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1333ELF
Brief Description
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1333ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1333ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1333ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1333ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1333ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1333ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1333ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1333ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1333ELF
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.61M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A DO214AA datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 100MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN SSL IDC CONTACT 1POS SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf