Bourns Inc. CR0603-FX-1470ELF
CR0603-FX-1470ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1470ELF
Brief Description
RES SMD 147 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1470ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1470ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1470ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1470ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1470ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1470ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1470ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1470ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1470ELF
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BCL-110-PL PLTD BATTERY CABLE datasheet.pdf
IC CLK GEN QUAD PCIE 24QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf