Bourns Inc. CR0603-FX-1473ELF
CR0603-FX-1473ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1473ELF
Brief Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1473ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1473ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1473ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1473ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1473ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1473ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1473ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1473ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1473ELF
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 48V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 43A I-PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 9 IN 9K/1.0% datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
LT44CP SOLD TIP SLOPED 45 4.0MM datasheet.pdf