Bourns Inc. CR0603-FX-2210HLF
CR0603-FX-2210HLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-2210HLF
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-2210HLF.pdf
Availability of CR0603-FX-2210HLF
QUANTITY
CR0603-FX-2210HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-2210HLF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-2210HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-2210HLF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-2210HLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-2210HLF Details Description
Related parts for CR0603-FX-2210HLF
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
BOARD OM7863 BGA3015 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf