Bourns Inc. CR0603-FX-22R0HLF
CR0603-FX-22R0HLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-22R0HLF
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-22R0HLF.pdf
Availability of CR0603-FX-22R0HLF
QUANTITY
CR0603-FX-22R0HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-22R0HLF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-22R0HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-22R0HLF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-22R0HLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-22R0HLF Details Description
Related parts for CR0603-FX-22R0HLF
RELAY OPTOMOS DUAL 150MA 8-SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 500RESOL 2M datasheet.pdf
CLOSURE 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 12MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 16WLCSP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
0.8MM SOCKET ASSY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf