Bourns Inc. CR0603-FX-2322ELF
CR0603-FX-2322ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-2322ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-2322ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-2322ELF
QUANTITY
CR0603-FX-2322ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-2322ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-2322ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCR0603
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-2322ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-2322ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-2322ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-2322ELF
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 68MH 35MA 200 OHM TH datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 10W MULTIWATT15 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf