Bourns Inc. CR0603-FX-30R0ELF
CR0603-FX-30R0ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-30R0ELF
Brief Description
RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-30R0ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-30R0ELF
QUANTITY
CR0603-FX-30R0ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-30R0ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-30R0ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-30R0ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-30R0ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-30R0ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-30R0ELF
CONNECTOR FOR 4 PIN PHOTO SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 18A SOP-8 ADV datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HDM SMPO131F194F LM (CUT) datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf