Bourns Inc. CR0603-FX-3302ELF
CR0603-FX-3302ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3302ELF
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3302ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3302ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3302ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3302ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3302ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3302ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3302ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3302ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3302ELF
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC MULT-FUNC CONFIG GATE LP 6SON datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf