Bourns Inc. CR0603-FX-3303ELF
CR0603-FX-3303ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3303ELF
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3303ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3303ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3303ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3303ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3303ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3303ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3303ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3303ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3303ELF
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 150A TO-92 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V 1A SC73 datasheet.pdf
LED FIBER OPTIC GAAIAS HS TO-46 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
TRI N RECP M J/N 0-12 NO NUT datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf