AVX Corporation SA101A821GAA
SA101A821GAA picture photo
Mfg. Part Number
SA101A821GAA
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA101A821GAA.pdf
Availability of SA101A821GAA
QUANTITY
SA101A821GAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101A821GAA
Internal Part NumberEIS-SA101A821GAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101A821GAA
Related LinksSA101A, SA101A821GAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101A821GAA Details Description
Related parts for SA101A821GAA
Connector Receptacle 78 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 12/12VOUT datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 26AWG 15SAU 21CKT datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123 datasheet.pdf