Bourns Inc. CR0603-FX-3322ELF
CR0603-FX-3322ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3322ELF
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3322ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3322ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3322ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3322ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3322ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3322ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3322ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3322ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3322ELF
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 8DIP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL 3V R-R 16-QSOP datasheet.pdf
CABLE 5COND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
381 TB PLU PLU KEY/ENTRY datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 5W DO214AB datasheet.pdf