Bourns Inc. CR0603-FX-3651ELF
CR0603-FX-3651ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3651ELF
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3651ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3651ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3651ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3651ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3651ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3651ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3651ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3651ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3651ELF
CBL RIBN 4COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 24K 44LQFP datasheet.pdf
EVALUATION BOARD datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SERVO DRV 200V 3PH 3.0KW ML2 datasheet.pdf
LP2N 5.08/34/90 3.2SN OR datasheet.pdf
RAST 2.5 HDR ASSY 15POS datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE PIN datasheet.pdf