Bourns Inc. CR0603-FX-3923ELF
CR0603-FX-3923ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3923ELF
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3923ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3923ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3923ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3923ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3923ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3923ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3923ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3923ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3923ELF
TERM SOLDER TURRET .078"D .165"L datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 670V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
LED RED 2SMD datasheet.pdf
CABLE 35POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
CABLE 6POS datasheet.pdf