Bourns Inc. CR0603-FX-6343ELF
CR0603-FX-6343ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-6343ELF
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-6343ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-6343ELF
QUANTITY
CR0603-FX-6343ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-6343ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-6343ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-6343ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-6343ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-6343ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-6343ELF
REGULATOR 12V-9V 3.33A SIP HORZ datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
TERM SWITCH BLOCK 18-8AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 4.9A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
9W4 M SC 30A POWER THRU HOLE datasheet.pdf