Bourns Inc. CR0603-FX-64R9ELF
CR0603-FX-64R9ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-64R9ELF
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-64R9ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-64R9ELF
QUANTITY
CR0603-FX-64R9ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-64R9ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-64R9ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-64R9ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-64R9ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-64R9ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-64R9ELF
RES 15K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 100.0000kHz 100ppm 11pF 12 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 24DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/SW ENH 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 193MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
INSERT MALE 10POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf