Bourns Inc. CR0603-JW-121GLF
CR0603-JW-121GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-121GLF
Brief Description
RES SMD 120 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-121GLF.pdf
Availability of CR0603-JW-121GLF
QUANTITY
CR0603-JW-121GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-121GLF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-121GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-121GLF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-121GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-121GLF Details Description
Related parts for CR0603-JW-121GLF
IC ADC 12BIT I2C/SRL 16QSOP datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 2:6 250MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf