Bourns Inc. CR0603-JW-123ELF
CR0603-JW-123ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-123ELF
Brief Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-123ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-123ELF
QUANTITY
CR0603-JW-123ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-123ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-123ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-123ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-123ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-123ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-123ELF
RES SMD 909K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 24-28AWG CRIMP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 2WK2 M SOD CLIN G CAD datasheet.pdf
LIMIT SW ROLLER LEVER R38 LED datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf