Bourns Inc. CR0603-JW-132ELF
CR0603-JW-132ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-132ELF
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-132ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-132ELF
QUANTITY
CR0603-JW-132ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-132ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-132ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-132ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-132ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-132ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-132ELF
TERM RING TUBE N INS 2/0AWG 1/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED DURIS E5 COOL WHT 5000K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 100ppm 6pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 2.1A 42 MOHM SMD datasheet.pdf