Bourns Inc. CR0603-JW-332ELF
CR0603-JW-332ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-332ELF
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-332ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-332ELF
QUANTITY
CR0603-JW-332ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-332ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-332ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-332ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-332ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-332ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-332ELF
CONN PIN 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CARD RACK COMPACT KIT 3UX8.5X19 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
PANEL STEEL SWING 24X20" WHT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
POT 50K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf