Bourns Inc. CR0603-JW-392ELF
CR0603-JW-392ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-392ELF
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-392ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-392ELF
QUANTITY
CR0603-JW-392ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-392ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-392ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-392ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-392ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-392ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-392ELF
REPLACEMENT KEY FOR SK MEDIUM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.71A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .05" 40POS GOLD SMD datasheet.pdf