Bourns Inc. CR0603-JW-394ELF
CR0603-JW-394ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-394ELF
Brief Description
RES SMD 390K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-394ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-394ELF
QUANTITY
CR0603-JW-394ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-394ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-394ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-394ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-394ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-394ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-394ELF
IC REGISTER BUS 8STAGE 16SOIC datasheet.pdf
IC DAC MONO MULTIPLYING 16DIP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
EDGECARD 120POS .050 PCI32 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K OHM SMD 0805 datasheet.pdf
RES 305K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
KIT PROFIBUS/RS485 ISOLATED datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf