Bourns Inc. CR0603-JW-621ELF
CR0603-JW-621ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-621ELF
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-621ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-621ELF
QUANTITY
CR0603-JW-621ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-621ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-621ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-621ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-621ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-621ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-621ELF
CONN HEADER 9POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
144CKT HDM BACKPLANE MODU datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 450V X7T SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf