Bourns Inc. CR0603-JW-824ELF
CR0603-JW-824ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-824ELF
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-824ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-824ELF
QUANTITY
CR0603-JW-824ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-824ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-824ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-824ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-824ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-824ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-824ELF
FIXED IND 5.6UH 606MA 1.1 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 530MA 520 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 12NS 28DIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf