Bourns Inc. CR0603-JW-825ELF
CR0603-JW-825ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-825ELF
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-825ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-825ELF
QUANTITY
CR0603-JW-825ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-825ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-825ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-825ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-825ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-825ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-825ELF
SMD TEST PROBES 1RED/1BLACK 48" datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
TAPE SCOTCH-WELD 4IN X 36YD datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 34COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
LATTICE ECP3 HDR-60 BASE BOARD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.10 UF 5% 630VDC datasheet.pdf