Bourns Inc. CR0603-JW-911ELF
CR0603-JW-911ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-911ELF
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-911ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-911ELF
QUANTITY
CR0603-JW-911ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-911ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-911ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-911ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-911ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-911ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-911ELF
IC REG LDO 1.2V 0.5A SC63 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE CLAMP PAD datasheet.pdf
MODULE FEMALE 10POS CRIMP datasheet.pdf