Bourns Inc. CR0805-FX-1333ELF
CR0805-FX-1333ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-1333ELF
Brief Description
RES SMD 133K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-1333ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-1333ELF
QUANTITY
CR0805-FX-1333ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-1333ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-1333ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-1333ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-1333ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-1333ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-1333ELF
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 44 CONTAC datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 5W T18 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 70W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf