Bourns Inc. CR0805-FX-2212ELF
CR0805-FX-2212ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-2212ELF
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-2212ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-2212ELF
QUANTITY
CR0805-FX-2212ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-2212ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-2212ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-2212ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-2212ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-2212ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-2212ELF
CAP TANT 4.7UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC DECODER DUAL BIN 1-4 20-PLCC datasheet.pdf
CUTTER CABLE CIRCULAR CROSSING datasheet.pdf
TRANSISTOR LDMOST datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf